Biuro ul. Noskowskiego 1A, 62-510 Konin

tel. 798 776 362, 798 496 177

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

012

Aktualności

Warsztaty FOTORGAFICZNE- Bukowina Tatrzańska

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Koninie w ramach projektu Warsztaty kulturalne. Twórcza i turystyczna aktywność osób niepełnosprawnych, dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w dniach od 8 do 13 września bieżącego roku zorganizowało warsztaty fotograficzne w Bukowinie Tatrzańskiej.
Beneficjentami warsztatów było 30 osób z niepełnosprawnościami, chorych na stwardnienie rozsiane i schorzenia neurologiczne. Realizowane na wyjeździe zajęcia fotograficzne prowadzone były przez instruktora fotografii Pawła. W pierwszych dniach zajęć beneficjenci zdobywali wiedzę teoretyczną. Natomiast w kolejnych dniach przyszedł czas na praktykę. Uczestnicy warsztatów podziwiając wspaniałe górskie widoki okolicznych miejscowości uwieczniali je na fotografii. Ponadto wykazywali duże zaangażowanie. Zdjęcia były robione ściśle według wskazówek instruktora, dzięki czemu zobaczyć można było wspaniałe efekty. Trzy uczestniczki wyróżnione zostały w kategorii Światło, Krajobraz oraz Portret. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Pięciu wolontariuszy pomagało beneficjentom warsztatów w swobodnym przemieszczaniu się po zwiedzanych obiektach. Jeden dzień w całości spędzony był w Zakopanem, gdzie beneficjenci wjechali kolejką na Gubałówkę, ze szczytu której mieli możliwość podziwiać piękną panoramę Tatr i wykonać wspaniałe fotografie. Warsztaty zakończyły się wręczeniem dyplomów wszystkim uczestnikom.

Dzięki warsztatom osoby z niepełnosprawnościami mogły w pełni podróżować, integrować się, poznać nowe miejsca, a także rozwijać niezwykłą pasję jaką jest fotografia.