Biuro ul. Noskowskiego 1A, 62-510 Konin

tel. 798 776 362, 798 496 177

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

012

Aktualności

Światowy Dzień SM w Kole PTSR w Grudziądzu

PTSR Koło w Grudziądzu w dniu 31 maja 2019 r. zorganizowało Światowe Dni SM. Zgromadzonych gości przywitał Przewodniczący – Andrzej Buczkowski, który również poprowadził całą uroczystość. Obecni na obchodach byli: dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu ds. lecznictwa Łukasz Przychodzki, rehabilitanci, kadra medyczna, a przede wszystkim chorzy, ich bliscy i znajomi. 

Bardzo ważnym punktem programu Światowego Dnia SM w Grudziądzu był wykład o leczeniu chorych w stwardnieniu rozsianym wygłoszony przez neurologa lekarza Pawła Bochniaka z Oddziału Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej. Następnie przedstawiona była prezentacja o nowatorskich metodach usprawnienia ruchowego przez rehabilitanta mgr Pawła Swakowskiego- Koordynatora Zespołu Fizjoterapeutów Oddziału Udarowego i Oddziału Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej Szpitala w Grudziądzu. Obchody ŚD SM uświetnił wspaniały koncert Joanny Zając-Szałkowskiej i Bogusza Szałkowskiego.

Podsumowując uroczystość przedstawiciel PTSR Oddział w Koninie podziękował za organizację  Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego- globalnej kampanii uświadamiającej na temat SM. Podkreślono, iż jej celem jest dostarczenie najbliższemu środowisku oraz globalnemu społeczeństwu informacji o przewlekłym schorzeniu, podniesienie świadomości, a także wiedzy o wpływie tej choroby na życie. Na koniec podziękowano Radzie koła PTSR w Grudziądzu i jej członkom za zaangażowanie i wspólnie prowadzone działania oraz wszystkim zgromadzonym za to, że wspólnie mogliśmy obchodzić uroczystość Światowego Dnia SM.